Moxa IMC-21-M-SC, industriella mediakonverterare, Fiber SC multimode – TP(RJ45), 10/100Mbps, 1310nm, 5km, IP30, svart/grön

Industriell mediakonverterare för att ge pålitlighet i hårda industriella miljöer. Konverteraren är en kostnads effektiv lösning som använder sig av 12-48V DC och fungerar i temperaturer från -10°C upp till 60°C.

• Multi-mode SC.
• Link Fault Pass-Through (LFP).
• DIP switchar för att välja mellan FDX/HDX/10/100/Auto/Force.

Mått(BxDxH): 67x25x109mm.
Operativ temperatur: -10°C – 60°c.


ARTNR IMC-21-M-SC

Moxa IMC-21-M-SC, industriella mediakonverterare, Fiber SC multimode – TP(RJ45), 10/100Mbps, 1310nm, 5km, IP30, svart/grön