DELTACO OM2 fiberkabel, SC – SC, duplex, UPC, 50/125, 10m, orange


DELTACO OM2 fiberkabel, SC – SC, duplex, UPC, 50/125, 10m, orange


Högklassig duplex-kabel där varje kanal är 2mm i diameter med LSZH-mantel. Kontakterna är UPC-slipade och har keramiska kopplingshylsor.


OM2 har en bandbredd på 500MHz/km med en överföringshastighet på 10Gb/s i upp till 82m.


• Maximalt 0,3dB införingsförlust.


• Mer än 35dB kontaktreflektionsdämpning.


• OM2 Multimode 850nm/1300nm.


• 2mm diameter per kanal.


• 50/125 µm fiberkärna.


• Klorfri LSZH-mantel.


• Beiga kontakthöljen med dragavlastning.


• Ultra Physical Contact-slipade kontakter.


• Individuellt testad och kvalitetssäkrad.


• Kompatibel med IEC61753-022-2.


ARTNR FB-210